فهرست

menu
فشار خون بالا:با برنج جای من دیگر اینجا نیست

به گزارش "خوشه چین" فشارخون بالا یکی از بیماری هایی است که زمینه ساز بسیاری از بیماری های خطرناک از جمله سکته مغزی , قلبی و نارسایی کلیه شود.برای مبارزه با این بیماری رعایت اصول تغذیه ای مخصوصا مصرف برنج میتواند راهکار مناسبی باشد.در این مطلب توضیحات کاملی در این خصوص ارائه شده است

شنبه 21 بهمن 139615:46

به گزارش "خوشه چین" فشار خون بالا یکی از بیماری های شایع در این عصر میباشد که اگر تحت کنترل قرار نگیرد میتواند بیماری بسیار خطرناکی تلقی شود زیرا که میتواند سبب بروز بیماری هایی چون نارسایی کلیه، سکته مغزی و بیماری های قلبی و عروقی شود. با توجه به موارد ذکر شده توجه و اهمیت به کنترل این بیماری اهمیت ویژه ای می یابد. ساده ترین و موثر ترین راه برای مداوای این بیماری رعایت اصول تغذیه ای میباشد. یک رژیم غذایی متعادل و پرفیبر میتواند به بهبود این بیماری کمک شایانی نماید. غذاهایی که حاوی عناصری چون آهن، منیزیم، فیبر، پتاسیم باشند قادرند که بیماری مربوط به فشار خون بالا را کنترل نمایند. همچنین غذاهایی که فاقد سدیم و چربی میباشند نیز باید از لیست غذای افرادی که مبتلا به پرفشاری خون میباشند حذف شوند. رعایت این نکات میتواند این بیماری را کنترل نموده و از بروز بیماری هایی که وابسته به پرفشاری خون هستند، جلوگیری کند. برنج یکی از موادغذایی میباشد که به سبب مصرف فراوانی که دارد و جزو اصلی ترین وعده های غذایی به شمار میاید، تاثیر آن بر روی فشار خون بررسی گردیده است. برنج به خاطر چربی و سدیم بسیار پایینی که دارد، میتواند مناسب این افراد باشد، زیرا مصرف برنج ضرری برای این افراد نخواهد داشت. برنج های سبوس دار مانند برنج های قهوه ای ایرانی دارای منیزیم، فیبر و آهن بالایی بوده و بهترین تغذیه برای کنترل فشار خون محسوب میشود. برنج به سبب داشتن آنتی اکسیدان ها و ترکیبات فنولی و فلاونوئیدها ترکیبی ارزشمند محسوب شده و از بروز ناراحتی های قلبی و عروقی حاصل از پرفشاری خون جلوگیری میکند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته افزایش مصرف غذاهایی که دارای میزان بالایی فیبر می باشند، میتواند از بیماری فشار خون بالا جلوگیری نماید. برنج یکی از مواد غذایی است که مصرف آن در کنار سبزیجات و مواد پرفیبر دیگر میتواند از بروز این بیماری پیشگیری کند. اما سوالی که برای خیلی از افراد مطرح میشود این است که بهترین برنج برای افراد مبتلا به فشار خون بالا چیست؟

بهترین برنج برای افراد مبتلا به پرفشاری خون:

برنج قهوه ای ایرانی مانند برنج طارم که از برنج های سبوس دار می باشد جزو مواد ارزشمند برای اینگونه افراد میباشد. برنج قهوه ای به خاطر داشتن مواد مغذی و فیبرهای نامحلول به میزان زیاد میتواند از بالا رفتن سطح کلسترول خون جلوگیری نموده و از بروز بیماری های قلبی و عروقی حاصل از فشار خون بالا پیشگیری به عمل آورد. برنج های ایرانی حاوی اسید فولیک و ویتامین B6  بالایی نسبت به سایر برنج ها بوده و میتواند گزینه ی مناسبی برای افراد مبتلا به این بیماری ها باشد. همچنین میزان چربی در برنج های ایرانی بسیار پایین بوده و در نتیجه بی ضرر ترین برنج برای افراد دارای پرفشاری خون میباشد. منیزیم و پتاسیم دو عنصر فعال بدن میباشند که به کاهش فشار خون کمک شایانی می نمایند. میزان منیزیم و پتاسیم در برنج های ایرانی مطلوب بوده و این میزان در برنج های قهوه ای به مراتب بیشتر میباشد.

مرکز توزیع برنج های باکیفیت جهانی:

برنج یکی از غذاهای بی ضرر برای افراد مبتلا به فشار خون بالا میباشد، اما اگر نوع برنج و برند برنج مرغوب باشد و از میزان بالای ویتامین، منیزیم، فیبر، آهن و پتاسیم برخوردار باشد میتواند جزو مواد ایده آل برای افراد مبتلا به این بیماری باشد. در نتیجه بهترین نوع برنج برای افرادی که مایل به کنترل فشار خون میباشند برنج های سفید و قهوه ای ایرانی میباشد. نکته ای که در خرید برنج های ایرانی حائز اهمیت است اعتبار مراکز خرید میباشد. زیرا مراکز زیادی برنج هایی نامرغوب را به نام برنج ایرانی به فروش میرسانند. برنج هایی که دارای مهر تایید سازمان غذا و دارو میباشند و دارای نشان اصالت محصول هستند در مراکز قابل اعتماد چون فروشگاه خوشه چین توزیع میشوند.

 

عضویت در خبرنامه
نظر بدهید
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند.