فهرست

menu
تغییر نمودار رشد کودکان با برنج

به گزارش "خوشه چین" رشد کودک در ماههای مختلف طبق منحنی رشد کودک ارزیابی میشود.تغذیه درست کودک یکی از مهمترین عواملی است که میتواند رشد درست کودک را تضمین کند.در این مقاله تاثیر برنج و نحوه ی درست استفاده ی آن برای کودکان را بررسی کردیم

چهارشنبه 25 بهمن 139615:45

به گزارش "خوشه چین" رشد کودکان و متعادل بودن قد و وزن آنها یکی از دغدغه های مادران به شمار می آید. رشد مناسب کودکان یکی از نشانه های سلامتی آنها به حساب می آید. قد و وزن متناسب علاوه بر اینکه در سلامتی تاثیر گزار است نقش مهمی نیز در زیبایی اندام افراد دارد. ژنتیک و تغذیه و ورزش مهم ترین عوامل موثر در داشتن قد و وزن متعادل میباشد. تغذیه و مصرف مواد غنی از عناصر ضروری چون ویتامین ها در رشد کودک بسیار موثر میباشد. از موادی که در رشد و نمو فرزندانتان تاثیر گذار است، مصرف مواد غذایی چون برنج خصوصا برنج های سبوس دار و غنی شده میباشد. برنج اگر به صورت کته مصرف شود و برای کودکان زیر دو سال به صورت فرنی و حریره بادام تهیه شود، تاثیر بسزایی در رشد قد و وزن آنها خواهد داشت. برنج سر شار از انواع ویتامین های ضروری ، اسید های چرب غیر اشباع ضروری، پروتئین ها و کربوهیدرات ها میباشد. تمامی این عناصر برای افزایش رشد کودکان لازم و ضروری میباشد و بنابراین هر چقدر برنج خریداری شده توسط خانوار باکیفیت تر و غنی تر باشد، تاثیر آن بیشتر نیز خواهد بود. اگر با روغن برنج و یا آب برنج تهیه شده از برنج های سالم و مرغوب پوست سر کودکتان را ماساژ دهید به رشد مو و پرپشت شدن موهای آنها کمک زیادی خواهد کرد. با توجه به این موارد, تغذیه ی کودک نقشی پررنگ و غیرقابل انکار داشته و والدین باید دقت بیشتری در خرید مواد غذایی داشته باشند و مواد غذایی مرغوب و غنی شده را از مراکز قابل اعتماد خریداری کنند.

عناصر کمک کننده به رشد بدن که در برنج موجود می باشد؟

برنج غنی از ویتامین های گروه B مثل ریبوفلاوین میباشد، وجود این ویتامین علاوه بر رشد جسمی به تقویت قوای ذهنی و رشد ذهنی کودک کمک میکند. وجود منیزیم به افزایش حجم ماهیچه ها کمک میکند. برنج سبوس دار که به رنگ قهوه ای نیز در بازار عرضه میشود و نمونه های باکیفیت و ایرانی آن نیز توسط فروشگاه های معتبر ارائه میشود، یکی از مواد غذایی بسیار با ارزش برای افزایش رشد قدی و وزنی کودکان می باشد. برنج با سوء تغذیه مبارزه کرده و سبب جلوگیری از این عارضه میشود. بخاطر وجود ترکیبات فنولی و آنتی اکسیدانی چون آسکوربیک اسید و یا اسیدپاراامینوبنزوئیک اسید و ویتامین A، E برنج خاصیت آنتی اکسیدانی پیدا کرده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. تقویت سیستم ایمنی بدن به صورت غیر مستقیم در افزایش رشد کودکان موثر است. چرا که تقویت سیستم ایمنی باعث امادگی بدن در برابر عوامل عفونی که باعث کاهش وزن کودک است، میشود.

بهترین برند برنج موثر بر رشد و نمو کودکان

برنج های غنی شده و سبوس دار بهترین نوع برنج برای کودکان به حساب می آیند. زیرا درصد پروتئین و آمینو اسید و ویتامین های گروه های مختلف چون A، B، E و K در این برنج ها بیشتر میباشد. همچنین وجود امینو اسیدهای چرب آزاد در این برنج ها بیشتر بوده و باعث افزایش رشد قدی، ذهنی و جسمی کودک میشود. نکته ی مهم دیگر سالم بودن برنج میباشد. زیرا علاوه بر غنی بودن برنج، عدم مواد مضر چون چربی، گلوتن و سدیم، آرسنیک و کادمیم نیز مطرح میباشد. در بین برنج های تولید شده در سراسر جهان، برنج های ایرانی شاخص های یک برنج سالم و غنی را دارا میباشند. در بین این برنج ها، برنج های شمال ایرانی دارای عطر و طعم بی نظیری بوده و علاوه بر اینکه با ذائقه ی کودکان بدغذا مناسب میباشد و به راحتی قابل هضم هستند، میتواند مواد ضروری برای رشد آنها را فراهم کند. به همین سبب خرید برنج سالم و مرغوب از مراکز معتبر اهمیت پیدا میکند. تنها فروشگاه های اینترنتی فعال در ایران فروشگاه خوشه چین می باشد که با بهره گیری از کارشناسان صنایع غذایی خبره و مجرب سعی در ارئه ی بهترین و معتبر ترین برنج های جهان دارند تا مصرف کنندگان بتوانند از خواص مفید برنج بهره مند شوند.

 

 

عضویت در خبرنامه
نظر بدهید
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند.