سبد خرید0

برنج مبتلایان به دیابت باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟

برخی افراد گمان می‌کنند که مصرف برنج به خاطر نشاسته‌ی بالایی که دارد برای افراد دیابتی مضر است و باعث بالا رفتن قند خون این افراد می‌شود. در حالی که برنج یکی از محصولاتی است که سرشار از ویتامین خصوصا ویتامین‌های گروه ب، املاح معدنی و مواد مغذی بوده که موجب تقویت و افزایش طول عمر سلول‌های بدن می‌شود.

افراد دیابتی نباید برنج از سبد غذایی حذف کنند؛ بلکه باید آن را به طرق صحیح طبخ و استفاده کنند. برنج کته بهتر از برنج آبکشی بوده و بهتر است که برنج به صورت دمی‌و کته مصرف شود. زیرا برنج کته تاثیر کمتری در افزایش قند خون خواهد داشت و مواد مغذی بیشتری نیز دارد. افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، ضمن اینکه نباید در مصرف برنج زیاده روی کنند، باید در خرید برنج دقت کرده و برنج‌هایی را خریداری کنند که باکیفیت بالا بوده و دارای نشان سلامت و پروانه بهداشت باشد. در پخت برنج دقت کافی صورت گرفته و برنج کاملا نرم و پخته باشد و از نمک و چربی زیاد در پخت برنج استفاده نشده باشد.

تاثیر برنج بر قند خون: 

رژیم غذایی متعادل مهم‌ترین نقش را در بهبود و کنترل قند خون افراد دیابتی دارد. رژیم غذایی افراد دیابتی خیلی سخت و پیچیده نیست و این افراد می‌توانند با حذف و کاهش قند‌های ساده مانند قند، شکر، شکلات و انواع مرباها و شیرینی جات قند خون خود را کنترل کنند. سوال خیلی از افراد دیابتی این است که مصرف نان و برنج آیا می‌تواند موجب بالا رفتن قند خون شود؟

 بعد از مصرف نان و برنج قند خون به میزان جزئی بالا می‌رود، اما نکته‌ای که در مصرف برنج دیابتی‌ها باید دقت شود این است که این افراد اگر در حجم کم و همراه با دارچین و زیره و یا همراه با سالاد بتوانند برنج را مصرف کنند، می‌توانند از افزایش چشمگیر قند خون به طور موثری جلوگیری به عمل آورند. مصرف برنج زرد و قهوه‌ای به افراد دیابتی نیز توصیه می‌شود. برنج زرد و یا قهوه‌ای سرشار از فیبر بوده و م‌یتواند کمک شایان توجهی به کنترل قند خون کند.

                                                                            

مراکز معتبر تهیه برنج مخصوص افراد دیابتی:

با توجه به اینکه در عصر صنعتی شدن جوامع زندگی می‌کنیم، به دلیل صنعتی شدن و عدم تحرک افراد و کاهش سوخت و ساز بدن بیماری‌هایی چون دیابت نوع 2 هر روزه شیوع بیشتری پیدا می‌کند. دیابت نوع 2 یکی از بیماری‌هایی است که اگر تحت کنترل قرار نگیرد، می‌تواند موجب بروز بیماری‌های کلیوی، قلبی و عروقی، چربی و فشار خون شود. با توجه به این موضوع اصلاح سبک زندگی خصوصا اصلاح تغذیه اهمیت بیشتری می‌یابد. حذف غذاهایی که دارای گلوکز بالا و قند‌های ساده است به این گونه افراد توصیه می‌شود. اما حذف برنج و نان به دلیل اهمیت غذایی بالایی که دارند و از آن جهت که دارای قندهای ساده نیستند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. ولی به خاطر وجود نشاسته توصیه می‌شود که به طور صحیح و اصولی مصرف شده و در مصرف آن زیاده روی نشود. در هنگام خرید برنج به نشان کیفیت و سلامت برنج دقت شود و برندهای معتبر و مرغوب خریداری شود. چرا که سلامت اینگونه محصولات رابطه‌ای مستقیم با سلامتی افراد دارد. با توجه به اینکه سلامت محصول مهم و ضروری است خرید از مراکز معتبر اهمیت ویژه‌تری می‌یابد. فروشگاه‌ها و مراکز معتبری وجود دارند که وابسته به مراکز تولیدی معتبر بوده و برندهایی خوش‌نام و باکیفیت را ارئه می‌دهند. یکی از این نمونه‌هافروشگاه اینترنتی خوشه چین بوده که با عرضه‌ی انواع برنج‌های ایرانی و خارجی معتبر و خوش‌نام باعث تسهیل در خرید شده است. امکان مقایسه‌ی محصولات و رویت شناسنامه‌ی محصولات در این فروشگاه‌ها وجود داشته و خریداران می‌توانند خریدی مطمئن‌تر و آگاهانه‌تر داشته باشند. عرضه‌ی محصولات ارگانیک دارای نشان سلامت امکان خرید و استفاده‌ی از محصولات را به تمامی‌ افراد می‌دهد و افراد با خیالی آسوده می‌توانند از این محصولات استفاده کنند.